Beloftenteam

De beloftecompetitie is de laatste stap om jonge voetballers beter maken.

Zes voetbalclubs uit Limburg spelen dit seizoen in een nieuwe beloftecompetitie voor spelers onder 21 jaar. De clubs willen deze jonge voetballers langer de mogelijkheid geven om tegen leeftijdsgenoten te spelen en zo de stap van junioren naar senioren makkelijker te maken. "Jonge spelers worden hier sterker van."

"Bij FC Geleen Zuid hebben we een voetbalontwikkelingsplan waarin ook een belofteteam voorkomt", We hebben een behoorlijk talentvolle jeugd, maar het is niet altijd even makkelijk voor de jonge spelers om direct te presteren op een intensief niveau tegen voornamelijk oudere en ervarener tegenstanders. Daarom is het goed dat de jonge spelers nog regelmatig tegen leeftijdsgenoten kunnen spelen. Daarnaast mogen iedere wedstrijd drie dispensatiespelers meedoen, zodat deze wedstrijden ook interessant zijn voor spelers die bijvoorbeeld terugkomen van een blessure.

In de competitie 2012 – 2013 doen de volgende verenigingen mee: BSV Limburgia, FC Geleen Zuid, Bekkerveld, EHC, SVC 2000, Merefeldia.

De eerste reacties op de beloftecompetitie vorig jaar waren zeer positief. FC Geleen Zuid heeft schitterende wedstrijden gespeeld. Voornamelijk de wedstrijden tegen Top klasse, Hoofd klasse en 1e klasse teams gaven aan dat het niveau van FC Geleen Zuid in potentie zeer hoog is en dat dit voor de komende jaren veel beloofd.
Toeschouwers zien wedstrijden op hoog niveau in een hoog tempo met spelers die vol strijd en beleving spelen. Het is mooi om met andere talentvolle teams in contact te komen.
We benadrukken hierbij dat aan het woord competitie niet teveel waarde moet worden gehecht."Het is inderdaad een competitie die aan het einde door een club gewonnen wordt, maar het gaat niet om het winnen. Het leeraspect moet de boventoon voeren. Het is de bedoeling dat jonge spelers makkelijker de stap naar het eerste kunnen maken."

Tot en met december zijn verder de volgende wedstrijden gepland:

Woensdag 12 september     
FC Geleen Zuid   
- Merelfeldia
Woensdag 3 oktober BSV Limburgia - FC Geleen Zuid
Woensdag 17 oktober FC Geleen Zuid - FC Hoensbroek
Woensdag 7 november FC Geleen Zuid - VV Bekkerveld
Dinsdag 27 november SVC 2000 - FC Geleen Zuid


De beloften worden geselecteerd vanuit de elftallen: 1e, 2e en A1 elftal. De coaching is in handen van Erwin Tijssen. Leider en grensrechter is Marcel Vankan.

Banner
Banner

Accommodatie
Graaf Huyn sportcomplex
Jos Klijnenlaan 685
6164 AP Geleen
t: 046-4741628
e: info@fcgeleenzuid.nl

Klik voor googlemaps route